ATJAUNOSIM KOPĀ DIEVNAMU RUBENĒ

“Esiet modri! Pastāviet ticībā! Esiet vīrišķīgi un stipri! Viss, ko jūs darāt, lai notiek mīlestībā! “ /I Korintiešiem 16:13-14 /

  1. – 2020. gadā Rubenes baznīcā norisinās atjaunošanas darbi. Izmantojot iespējas, ko sniedz Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” finansējums, Rubenes raudze, cieši sadarbojoties ar Kocēnu novadu atjauno šo arhitektūras pieminekli. Atjaunojam kopīgi tā, lai dievnams Rubenē un tā apkārtne kļūtu par pievilcīgu un gaišu vietu – gan dievkalpojumiem, gan pastaigām un klātbūtnei vienatnē.

Projekts paredz, ka mēs sakārtojam un izveidojam dievnamu par atvērtu vidi – kā sakrālu telpu dievkalpojumiem, ar kultūrvēsturisku, interaktīvu  ekspozīciju “Pa Hronikas pēdām”, ar iespēju veidot kultūras pasākumus.

  1. gada vasarā spērām pirmos soļus ceļā uz skaistu balto dārzu, šogad ikviens šajā vēsturiskajā vietā ir pamanījis rosīšanos ap pašu Dievnamu: Rubenes baznīcas cēlā ēka iegūst atjaunotu fasādi. Tornim, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Vaidavas ezeru un Gaujas Nacionālā parka senieleju – nozīmīgāko reģiona dabas mantojuma daļu, tiek atjaunots jumta segums un kāpnes uz skatu platformu. Baznīcas torņa gailis ir devies atgūt spozmi un atgūties no kara laikā gūtajām šautajām brūcēm.

Baznīcas iekštelpās tiek nomainīta grīda, restaurēti soli, kas aprīkoti ar apsildes elementiem, tiek iebūvēta ekspozīcijas siena, kas nodrošinās ekspozīcijas pieejamību 24 stundas diennaktī. Projekts paredz sakārtot apkures sistēmu un nomainīt esošos logus uz baznīcas vēsturiskajiem logiem iespējami pietuvināta dizaina rūtīm. Ierīkota  uzbrauktuves pie ieejas durvīm personām ar īpašām vajadzībām.

Lai saglabātu kultūrvēsturiskā kompleksa pievilcību un piekļuvi, radītu gatavību lielāka apmeklētāju skaita uzņemšanai, tostarp cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tiek izbūvēts automašīnu stāvlaukums.

Atjaunošanas darbu laikā atklājas daudz vēsturiskas liecības. Mēs apgūstam spēju un vēlmi kopīgi darboties pie šī nozīmīgā projekta. Vienlaikus, atsedzot konstrukcijas, nemitīgi atklājas arī nepieciešamība veikt kādus papildus darbus ēkas sakārtošanai un tālākai saglabāšanai.

Rubenes draudze šo projektu spēj īstenot, pateicoties Kocēnu novada atbalstam. Vienlaikus mēs apzināmies, cik nozīmīgs ir katra draudzes locekļa, katra Rubenes dievnama atjaunotnē ieinteresētā atbalsts, cik daudz var sniegt lūgšana, kopīgs darbs, vai ziedojums.

Mēs lūdzam Jūs atbalstīt Rubenes baznīcas atjaunošanas projektu ar savu ziedojumu. Katram, kurš ziedos 30 eiro un lielāku summu, mēs esam sagatavojuši pateicību – suvenīru, kas īpaši atgādinās par šo kopīgo atjaunošanas darbu.

Atjaunošanas gaitā bija nepieciešams mainīt arī pirms 130 gadiem likto koka grīdu, kas daudzviet bija krietni bojāta. Rūpīgi izšķirojot izņemtos dēlus, no labāk saglabātajiem izveidojām suvenīrus –  koka paliktņus mobilajiem telefoniem.Telefona paliktnis

Ziedojumus aicinām veikt, ieskaitot līdzekļus draudzes kontā:

Rubenes evaņģēliski luteriskā draudze

Reģ. Nr. 90000432827

AS SWEDBANK, kods: HABALV2X

Konta Nr. LV26HABA0551004671942

Mērķis: Dievnama atjaunošanai un vides sakārtošanai

Lūdzam Jūs maksājuma uzdevumam pievienot arī savu tālruņa numuru, vai elektroniskā pasta adresi, lai mēs varētu ar Jums sazināties, kā arī lai veiktu ziedotāju uzskaiti šim ļoti nozīmīgajam kopīgajam darbam.

Vēlot Jums Dieva svētību,

Rubenes draudze