PAR DRAUDZI

Rubenes evaņģēliski luteriskā draudze ir vecākā kristīgā draudze Latvijā.

Rubenes dievnams atrodas lielākajā Latvijas novadā – Vidzemē, kas ir Latvijas centrs, mazā, saulainā ciemā – Rubenē netālu no Valmieras.

Rubenes evaņģēliski luteriskā baznīca celta 13. gs. Sākumā tā bija koka būve, bet tagadējo izskatu ēka ieguvusi 1739. gadā. Dievnams ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Rubenes draudzē par priesteri no 1208. gada līdz savai nāvei kalpoja slavenais hronists Latviešu Indriķis jeb Indriķis no Rubenes, kurš sarakstīja pirmo bagātīgāko hroniku no vēsturiskajiem pirmavotiem par tagadējās Latvijas un Igaunijas teritoriju – Indriķa Livonijas hroniku..

Atbilstoši vēstures liecībām, Indriķis senajā Imeras novadā 1208. gadā sāka vadīt Latvijas vēsturē pirmo draudzi, kuras locekļi bija tikai latvieši, tādēļ baznīca noteikti ir apskates vērta, jo gandrīz pirms 808 gadiem tika likti latviskās kristietības pirmsākumi.

Šobrīd draudzē kalpo mācītājs Artis Eglītis un draudze, aktīvi sadarbojoties ar Kocēnu novada pašvaldību, plāno īstenot dažādus projektus, kas uzrunās sabiedrību.

2017. gada 9. jūlijā par godu Indriķim Rubenes ciemā būs “Indriķa diena”. Pirmo reizi tāda notika 2015.gadā un tagad pasākums ir kļuvis par ikgadēju tradīciju.